شما اینجا هستید : ایران تصفیه  -> پمپ تزریق

پمپ تزریق

طبق تعریف اسمز معکوس فرآیندی است که در آن از فشار برای معکوس نمودن جریان اسمزی آب از درون یک غشای نیمه ‌تراوا استفاده می‌شود. اگر یک غشای نیمه ‌تراوا بین دو محلول آب خالص و آب ناخالص قرار گیرد آب بطور طبیعی و تحت خاصیت اسمزی از غلظت بالاتر به غلظت پائین‌تر جریان می‌یابد. این پدیده تا زمانی که پتانسیل‌های شیمیایی دو طرف برابر گردند ادامه خواهد یافت. در حالت تعادل اختلاف فشار بین دو طرف غشا برابر اختلاف فشار اسمزی است. اگر فشاری برابر با اختلاف فشار اسمزی به محلول غلیظ ‌تر اعمال گردد جریان آب قطع خواهد شد. در صورتیکه فشار اعمال شده بیشتر از فشار اسمزی باشد جهت جریان طبیعی آب معکوس خواهد گردید. پس از پمپ به عنوان مهم ترین بخش فرایند اسمز معکوس می توان نام برد.
پمپ‌های تزریق، پمپ‌هایی رفت و برگشتی با جابه‌جایی مثبت و شدت جریان متغیر هستند که در هنگام کارکردن یا خاموش بودن می‌توانند تنظیم شده و برای اضافه‌کردن دقیق مایعات به فرآیندهای پیوسته یا ناپیوسته مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این پمپ‌ها برای سیالات بسیار متنوعی می‌توان استفاده نمود از جمله مواد شیمیایی معمولی، وهمچنین ویسکوز، مواد ساینده، خورنده، آتش‌زا، رادیواکتیو و مواد دیگر.
شرکت ایران تصفیه تامین کننده پمپ های فشار بالای PROCON و Fedco و پمپ های تزریق WaterSafe، جهت تزریق مواد شیمیایی با دقت بالا در دوزهای مختلف به آب ورودی به سیستم  می باشد.

تماس با ایران تصفیه
تهران ، سعدی شمالی ، نرسیده به میدان استقلال ، جنب بانک ملت ، پ 392
09125947598-09126968368
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به فروشگاه ایران تصفیه می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح